Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce klubu 2020

 

Akce Old Fiat Clubu 2020

Upozornění:

Z důvodu protiepidemických opatření proti onemocnění SARS-CoV-2 – COVID-19 se až do odvolání nekonají žádné akce.

Děkujeme za pochopení.

Sobota 4. 1. 2020 – 13.00 hod. – sraz na záchytném parkovišti ve Štramberku u hřbitova (odbočuje se z okružní cesty doleva)

Novoroční výstup na Štramberský hrad

Auta necháme na parkovišti u hřbitova. Malé občerstvení si vezměte s sebou, zastavíme se v cukrárně nebo Jaroňkově pekárně na náměstí. Jídlo si můžeme dát v Chatě MUDr. Hrstky přímo vedle štramberské Trúby. Pokud se Vám hůře chodí, můžete vyjet na náměstí nebo k tzv. Perníkovce (tam se dá zaparkovat cca 1-2 auta). Akci pořádá Old Fiat Club.

 

Neděle 5. 1. 2020 – cca 10.15 hod. – začátek akce u farního kostela sv. Jana a Pavla (v sousedství průtahu městem, parkování možné na parkovišti před Gymnáziem Petra Bezruče)

Tříkrálový průvod městem na velbloudech

Zakončení průvodu na místeckém Náměstí svobody u vánočního stromu, kde se bude konat „živý betlém“. Prohlídka betlému v kostele sv. Jana a Pavla, poté návštěva cukrárny na místeckém náměstí. Na tuto akci chodíme již několik let a tak věříme, že i letos bude klubová účast hojná.

 

Neděle 5. 1. 2020 – 11.00-14.00 hod.

Novoroční čtyřlístek – hvězdicový výstup na vrchol Prašivé

Klub českých turistů, odbor TJ Válcovny plechu Frýdek-Místek srdečně zve příznivce turistiky na Novoroční čtyřlístek. Pro účastníky je zajištěno posezení na chatě s možností občerstvení. Za příznivého počasí bude před chatou připraveno ohniště, kde se můžete ohřát a opéct buřty (k zakoupení na místě). Půjdeme na Prašivou až odpoledne – domluvíme si sraz podle zájmu.

 

Sobota 4. 1. a neděle 5. 1. 2020 – 11.00- 16.00 hod. – galerie Konírna v Lipníku nad Bečvou

Historická kola – Šťastně vpřed!

Zakončení výstavy historických kol, kterou uspořádal Old Timer Club Helfštýn, a která byla zpřístupněna od 24. října 2019. Na výstavu zapůjčili svoje velocipédy také členové Klubu českých velocipédistů z Ostravy-Hrabové. Na tuto akci pojede část výboru klubu – kdo se přidá?

 

Úterý 7. 1. 2020 – 18.00 hod. – Modrý salónek Městské knihovny ve Frýdku-Místku, Hlavní ulice 111, Místek (parkování cca 70 m na tzv. starém autobusovém stanovišti)

Tomáš Vejmola – Tuktukem z Bangkoku domů

Cestovatelská přednáška, doplněná promítáním záběrů z této cesty. Přijďte v hojném počtu.

 

Čtvrtek 9. 1. 2020 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě Muzea Beskyd na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

120 let automobilky FIAT

Fabbrica Italiana di Automobili Torino – FIAT byla založena 11. 7. 1899. Po 2. světové válce 2. největší evropská automobilka, v současné době celosvětově 4. největší automobilka za dobu své existence vyrobila desítky úspěšných modelů osobních i nákladních automobilů. Historicky nejúspěšnějším modelem automobilky byl Fiat 124, kterého včetně licenčních verzí bylo vyrobeno v letech 1966-2012 celkem 21 000 000 kusů. Prezentace přiblíží slavné i zcela neznámé modely této automobilky. Doplněno malou studijní výstavou. Akci připravuje Old Fiat Club.

 

Sobota 11. 1. – neděle 26. 1. 2020 – Trojanovice, areál Pustevny

Ledové Pustevny 2020

V pořadí již 20. ročník ledového sochařského festivalu, letos na téma „Z Pusteven do světa“. Tvorba sněhových soch, víkendové programy pro celou rodinu, živé studio Rádia orion, spousta her a soutěží. Sochy budou k vidění v průběhu celého festivalu. Domlouváme si společnou cestu.

 

Neděle 12. 1. 2020 – 15.00 hod. – výstavní síně frýdeckého zámku

Derniéra výstavy Vánoční pozdravy

Komentovaná prohlídka výstavy. Jak se sbírají historické vánoční pozdravy, sbírat nebo nesbírat současné vánoční pohlednice, které se vyznačují přehnanou barevností, strojeným až kýčovitým aranžmá, odrážejícím současný konzumní přístup k životu. Nabídka autorských výtvarně zdařilých pohlednic představuje v současné produkci to lepší, co nám trh s pohlednicemi nabízí. Vašimi průvodci nedělním odpolednem budou manželé Poláškovi. Zveme po akci na malé pohoštění.

 

Úterý 14. 1. 2020 – 18.00 hod. – Bílovec, Pivovarská 20 (druhý dům vpravo vedle Základní umělecké školy Bílovec)

Jiří Kolbaba – Fotograf na cestách – splněný sen

V tomto nestandardním pořadu představí cestovatel množství snímků přírody, lidských tváří, zvířat a situací ze všech šesti kontinentů planety. Exotický výlet objasní specifika některých oblastí, přiblíží subjektivní pocity autora při snímání fotografií a přirozeně motivuje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování. Večer plný inspirací mimo jiné objasní mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby. Diashow Jiřího Kolbaby jsou pořady, během nichž se cestovatel snaží předat svým divákům co nejvíce inspirací i strategických informací pro vlastní cestování.

Dvouhodinový pořad je zakončen kvízem o ceny a prostorem pro otázky a odpovědi diváků.

Vstupné 300 Kč, vstupenky lze koupit on-line nebo v Klubu inspirace v Bílovci.

 

Čtvrtek 16. 1. 2020 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

Znáte frýdecké a místecké ulice?

Podoba Frýdku-Místku se za posledních sto let změnila k nepoznání. Zmizely křivolaké romantické uličky, místo procesí poutníků se řítí nekonečné spousty aut, malé krámky, obchůdky a stánky nahradily supermarkety a hypermarkety. Také lidé dnes žijí úplně jinak, než jak žili před sto lety. Přednášku doplní malá studijní výstava. Akci připravují manželé Poláškovi z Old Fiat Clubu.

 

Čtvrtek 23. 1. 2020 – 17.00 hod. – dolní výstavní síně frýdeckého zámku

Fenomén Merkur

Legendární stavebnice Merkur se už téměř 100 let vyrábí na stále stejném místě v Polici nad Metují v Královehradeckém kraji. Výstava představí historii této fenomenální hračky pro malé i velké prostřednictvím části velké sbírky pana Jiřího Mládka. Přijďte si postavit vlastní autorský model do tvůrčí dílny.

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 23. ledna 2020 v 17.00 hod. na frýdeckém zámku, výstava potrvá do 8. března 2020. V pátek 24. 1. 2020 proběhne od 17.00 hod. beseda a komentovaná prohlídka výstavy s panem Jiřím Mládkem.

 

Neděle 26. 1. 2020 – 16.00-19.00 hod. – Faunapark ve Frýdku-Místku (nedaleko Obchodního centra Frýda)

Tvarůžkový večírek ve Faunaparku

Aneb když „Marušky“ miluješ, tak není co řešit. Benefiční akce na rozšíření atria Faunaparku. Povídání o tvarůžkách, jejich historii, výrobě, degustace tvarůžkových pochutin, tvarůžkové pomazánky, tvarůžkový tatarák od paní Olgy a další. Dobrovolné vstupné (doporučeno min. 50 Kč) půjde na rozšíření atria klubovny. V ceně vstupného káva, čaj a malá degustace. Akci podporuje Slezan Holding, a. s.

 

Pondělí 27. 1. 2020 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě Muzea Beskyd na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

Naši zmizelí židovští sousedé

27. leden byl v roce 2005 vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů za „Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“. Prezentace přiblíží osudy židovské komunity ve Frýdku-Místku. V 18.00 hod. odejdeme do míst někdejší synagógy a zapálíme svíce. Akci připravují manželé Poláškovi.

 

Sobota 1. 2. 2020 – 18.00 hod. – chata na Prašivé

Embéčkem kolem světa

Promítá cestovatel a dirigent Michal Vičar. Dva bratranci, studenti psychologie a žurnalistiky, se bez jakýchkoliv znalostí automechaniky vypravili na cestu kolem světa ve stařičké, čtyřicetileté Škodě 1000 MB, pojmenované Julie. Trasa jejich putování vedla přes čtyři světadíly (Evropu, Asii, Severní a Jižní Ameriku), celkem projeli 20 zemí. Prožijte zpětně s nimi jejich sedmiměsíční dobrodružství.

Upozornění: K chatě mohou vyjet autem pouze osoby ZTP, jinak musíte dojít z Vyšních Lhot pěšky (nebo můžete přijet na kole, elektrokole, elektrokoloběžce…). Domlouváme společnou klubovou účast.

 

Sobota 8. 2. 2020 – Ostrava, Černá louka (pavilón A) – lednová burza se nekoná

Sběratelská burza na Černé louce v Ostravě (bleší trh)

Domluvili jsme si sraz v 8.00 hod. u vstupu na burzu, nebo se můžeme setkat přímo na burze. Po burze chodíme do italské kavárny u Sikorova mostu a podívat se také do bazaru Měšec, co tam přibylo zajímavého. V Galerii výtvarného umění v Ostravě probíhá unikátní výstava francouzského grafika 17. století Jacquese Callota – Zrcadlo světa. Naposledy byla podobná výstava ve Frýdku-Místku v roce 1982. Dále je v galerii zajímavá výstava Zisky GVUO 2019: Kateřina Šedá – Bedřichovický poledník. Výstava je instalována do britských telefonních budek.

 

Úterý 11. 2. 2020 – 15.00-19.00 hod. – hospůdka Na Zelené v Místku (Zelená ulice za 4. ZŠ)

Setkání sběratelů

V hospůdce pana Jiřího Galdy se scházejí každý týden v úterý odpoledne a v podvečer sběratelé pohlednic (filokartisté), starých map, medailí, odznaků a sběratelé dalších kuriozit, zájemci o historii a také majitelé historických vozidel. Pokud sháníte pohledy s historickými auty, nabízíte k výměně nebo prodeji nějakou zajímavost nebo chceme posedět, popít a debatovat v příjemném prostředí se zajímavými lidmi, jste srdečně zváni.

 

Čtvrtek 13. 2. 2020 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

Zítra bude kino…

Přednáška a doprovodná prezentace přiblíží historii městských kin, dobové reklamy, zapomenuté filmy a také ukázky z tvorby amatérských kinooperatérů. Doplněno studijní výstavou. Připraveno k Mezinárodnímu dni rádia. Realizace prezentace – manželé Poláškovi. Budou také ukázky s motoristickou tématikou.

 

Sobota 15. 2. 2020 – 8.30 hod. – odjezd z Frýdku-Místku do Olomouce

Keltská hlava

Jedeme na výlet do Olomouce, kde navštívíme Vlastivědné muzeum Olomouc, prohlédneme si unikátní výstavu o starých Keltech, další výstavy a expozice, chceme také navštívit arcidiecézní muzeum, muzeum papírových modelů a další zajímavosti. Zároveň v Olomouci probíhá Masopustní jarmark. Návrat zpět kolem 19. hodiny.

 

Úterý 18. 2. 2020 – 15.00-19.00 hod. – hospůdka Na Zelené v Místku (Zelená ulice za 4. ZŠ)

Setkání sběratelů

V hospůdce pana Jiřího proběhne každotýdenní schůzka sběratelů a filokartistů z Frýdku-Místku i širokého okolí. Na čepu zajímavá piva, příjemné prostředí.

 

Čtvrtek 20. 2. 2020 – 16.30 hod. – přednáškový sál v Zeleném domě na Zámecké ulici ve Frýdku-Místku

Beskydy známé, neznámé…

Pomyslné putování po Beskydech prostřednictvím historických fotografií a pohlednic, např. Gruň, Bílý Kříž, Prašivá, Ropička, Javorový, Palkovické hůrky a další. Doplněno studijní výstavou historických fotografií, pohlednic a map.

 

Sobota 22. 2. 2019 – 13.00 hod. – Hodoňovice, sraz u bývalé prodejny Jednota v centru obce

Masopustní průvod

Lidé zlatí, nezůstávejte doma a přijďte si užít pravý a nefalšovaný masopustní průvod. Maškary vycházejí od prodejny Fagella (bývalé potraviny Jednota), pojďte s námi od chalupy k chalupě společně s muzikou. Kolem 14. hodiny dojdeme na rynek před hostincem „U Čendy“, kde pochováme basu. Svůj projev přednese i lašský král Viluš I. Krulikovský. Od 15.00 hod. zahraje SLPT Valašský Vojvoda. Cca 2 auta si jako obvykle můžete zaparkovat do vjezdu u naší chalupy (vedle Fiat servisu), zbytek k hasičské zbrojnici u hospody. Letos bychom rádi podnikli skupinovou účast v převlecích a kostýmech, např. s retro motoristickým zaměřením (určitě vezmeme nějaký starý kostitřas, vozík nebo koloběžku). Letos se této akce zúčastníme již po dvanácté. Občerstvení připravíme u nás na chalupě (Předseda OFC).

 

Sobota 29. 2. 2020 – 18.00 hod. – Sokolovna ve Vratimově

Retro velocipédistický ples

V pořadí již 3. ples velocipedistů, který pořádá Klub českých velocipedistů Hrabová. Začátek akce je v 17.00 hod., program začíná od 18.00 hod. – viz plakát v příloze. Chceme se této akce zúčastnit, bude tam hodně našich kamarádů, kteří jezdí na srazy také na motorkách nebo auto veterány. Zažijeme spoustu legrace, dobré zábavy a také si po dlouhé době pořádně zatančíme. Tak kdo s námi z klubu se půjde pobavit? Předseda jede koupit lístky v úterý 25. 2. 2020 do klubovny KČV v Hrabové. Zase půjde jen část výboru – předseda a hospodářka?

Akce se až do odvolání nekonají z důvodu ochranných protiepidemických opatření.

Ostravské muzeum, Stará radnice na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě, 10. 3. – 10. 5. 2020

Fenomén cyklistika II.  Akce je zrušena.

Výstava navazuje na stejnojmennou výstavu, která byla s velkým úspěchem realizována v loňském roce Kulturně sportovním spolkem Elegant Ostrava ve spolupráci s kurátorem výstavy Petrem Lexou Přendíkem. Výstava vypráví příběh bicyklu a cyklistiky a přibližuje dějiny ostravské cyklistiky od vzniku nejstaršího německého klubu velocipedistů v roce 1887 až do roku 1951, který znamenal konec cyklistických spolků. Rozsáhlá výstava bude doplněna o velký počet exponátů historických jízdních kol a součástek mapujících technický vývoj cyklistiky, historických předmětů připomínající historii spolků, tematické letáky, dobové tiskoviny, trofeje, dobové cyklo doplňky a rozmanité kuriozity. Část expozice bude také věnována cyklistickým závodům a bude doplněna o originální sbírku závodních kol. Výstava prezentuje také světový unikát v podobě obnovy řemesla výroby vysokých kol v České republice, která patří k největším světovým výrobcům špičkových replik vysokých kol. Součástí výstavy budou také video projekce věnovaná prezentaci dochovaných archivních fotografií, filmů a dokumentů a kvízy s cyklistickou tématikou pro děti i dospělé a další doprovodný program.

Akce se až do odvolání nekonají z důvodu ochranných protiepidemických opatření.

Sobota 14. 3. 2020 – 9.30 hod. – AutoMotoMuzeum Oldtimer Kopřivnice, Štefánikva 220, Kopřivnice

Klubový výlet – Výstava motocyklů Indian z let 1916-1945 – Otvírání studánek IV.

Předjarní klubový výlet. Zcela výjimečná příležitost prohlédnout si kolekci motocyklů zn. Indian, která je zpřístupněna v kopřivnickém AutoMoto Muzeu Oldtimer od 11. 3. do 18. 3. 2020. Kromě toho je zde k vidění několik desítek krásných auto a moto veteránů nejrůznějších značek, včetně Ferrari, Maseratti a Fiat.

Pro zájemce odjezd v 8.45 hod. ze Zámeckého náměstí ve Frýdku, v 9.30 hod. bude sraz před AutoMoto Muzeem, prohlídku předpokládáme cca 45-60 minut. Vstupné dospělí 65 Kč, důchodci a ZTP 59 Kč, skupina nad 20 osob 55 Kč na osobu. Když bude pěkně, tak se auty přemístíme do Štramberku, auta necháme na odstavném parkovišti pod školou nebo vedle školy. Po krátké procházce oběd v restauraci Prosek, další program podle počasí – procházka do botanické zahrady a na Bílou horu, navštívíme několik studánek a studen ve Štramberku. Odpolední káva u koupaliště v Libotíně. Akci pořádá Old Fiat Club.

 

Čtvrtek 2. 4. 2020 – 16.00 hod. – Autoškola Centrum v Místku na Wolkerově ulici

Školení řidičů „veteránistů“  Akce je zrušena.

V letošním roce opětovně dochází k řadě změn v silničním zákonu, změny jsou také v systému bodového ohodnocení přestupků řidičů a výše pokut nebo v systému dopravního značení – člen našeho klubu Ivan Mazel, který má školicí středisko a autoškolu Centrum, nám proto nabízí seznámení s těmito změnami. Připravte si také dotazy, čemu např. nerozumíte nebo jak si máte počínat v krizových situacích. Autoškola Centrum sídlí na adrese Wolkerova 1593, Místek (je to hned za řekou na místeckém břehu řeky Ostravice). Počítejte s časem cca 1,5-2 hodiny. Akci pořádá Old Fiat Club.

 

Sobota 11. 4. 2020 – 5.00-13.00 hod. – areál pod přehradní nádrží Baška, parkoviště vpravo vedle přehrady

Auto-moto veterán burza Baška  Akce je zrušena.

Tradiční předvelikonoční auto-moto veterán burza, která probíhá na parkovišti pod přehradní nádrží Baška v době 6.00 – 13.00 hod. Akce se koná pravidelně již od roku 1974. Prodávající možný příjezd již v pátek. Určitě pojedeme na burzu společně, domluvíme si místo a hodinu srazu.

 

Neděle 12. 4. 2020 – 13.00 hod. – Lukavec u Fulneku (začátek u kostela)

Hod Boží velikonoční – jízda kolem osení   Akce je zrušena.

Již po několik století se koná tradiční jízda na koních okolo osení a žehnání polím v Lukavci u Fulneku. Od středověku se zde udržuje tento unikátní zvyk, který dnes již v České republice nemá obdobu a nedokázali jej přerušit ani komunisté. První záznam o této jízdě pochází z doby kolem roku 1620. V čele jezdců jede tzv. „Krojcfotr – Křížový otec“. Až do svým jednašedesáti let v roce 2012 jel v čele průvodu Václav David, a to celkem čtyřiačtyřicetkrát. Nahradil jej jeho syn Jan David. „Rajtování“ začne na Hod Boží velikonoční v 13.00 hodin u kostela v Lukavci. Podobný zvyk udržují už jen Lužičtí Srbové v Dolní Lužici v Německu. Loňského Velikonočního výletu se zúčastnilo 5 osob – tak nevíme, zda letos budeme něco organizovat… Kdyby chtěl s námi jět někdo další, volejte předsedovi. Další informace sdělí Mgr. Jaromír Polášek – tel.: 603 505 727.

 

Pátek 24. 4. 2020 – 16.30 hod. – sraz u kašny na Zámeckém náměstí

Retro jízda Frýdkem a Místkem na kole  Akce je zrušena.

Uvítáme, když přijedete na historickém velocipédu, retro kole nebo na koloběžce. Jízda povede po Těšínské ulici, kolem bývalých Slezanů, podél řeky Ostravice do Starého Města, odtud před Riviéru do Janáčkova sadu, na místecké Náměstí svobody. Doplněno o zajímavé příběhy z historie jednotlivých míst. Jízda zručnosti, soutěž o nejstarší kolo. Akci pořádá Old Fiat Club Frýdek-Místek.

 

Sobota 25. 4. 2020 – 10.00 hod. – parkoviště u Beskydského pivovárku na Ostravici (Beskydský pivovárek, s.r.o., Ostravice 449)

Jarní sraz veteránů na Ostravici   Akce je zrušena.

Areál naleznete snadno – po silnici 1/56 projedete centrem obce Ostravice ve směru na Staré Hamry, přejedete řeku a za řekou u bytovek odbočíte doprava k hotýlku „Čagan“ a k „Beskydskému pivovárku“. Akce je určená pro motorkáře a majitele historických motocyklů a automobilů. Akci připravuje Český klub historických motocyklů Ostrava-Třebovice. Odpolední pohodová vyjížďka za příjemného jarního počasí, náhrada za dřívější každoroční první jarní sraz na kopci Prašivé.

 

Pátek 1. 5. 2020 – 9.00-10.00 hod. – Zámecké náměstí ve Frýdku

Prvomájový sraz a jízda veteránů ve Frýdku-Místku – 4. ročník   Akce je zrušena.

Recesisticky pojatý sraz auto-moto veteránů, vítány jsou všechny stroje, zejména z období 1945-1989. Uvítáme i alegorické vozy s tématikou budovatelských úspěchů naší společnosti. Vítání jsou také cyklisté s nejrůznějšími samohyby, poháněnými silou lidských svalů. Dobové oděvy, módní doplňky, mohou být i politická hesla, standardy, mávátka a třepetalky. Začátek akce v 9.00 hod. na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku. Po slavnostním zahájení s jásotem projedeme Frýdkem-Místkem a budeme pokračovat v mírové manifestaci na parkovišti u polikliniky v Místku (10.15-10.45 hod.). Slavnostní oběd v restauraci U Toma na přehradě Olešná (hradí si každý sám). Pokud bude příznivé počasí, tak po obědě vyrazíme na 15-20 kilometrovou vyjížďku do okolí Frýdku-Místku – projedeme Chlebovice, Fryčovice, Starou Ves n. O. a Paskov. Pořádají Old Fiat Club a Trabant klub Frýdek-Místek.

Kontakt: Mgr. Jaromír Polášek

Tel. 603 505 727

E-mail: jaromir.polasek@volny.cz

http://oldfiat.estranky.cz   

 

Pátek 8. 5. 2020 – 8.30 hod. – odjezd ze Zámeckého náměstí ve Frýdku

Otevírání šoupátek – Darkovičky, Ostrá hůrka   Akce je zrušena.

V pořadí již 12. setkání historických motocyklů a automobilů v areálu československého předválečného opevnění v Darkovičkách u Hlučína (u MO-S 21). Začátek akce v 9.30 hod. Kolem poledne přejezd na Ostrou hůrku nad Hájem ve Slezsku. Akci organizuje Český klub historických motocyklů Ostrava a Old Racing Club. Na tuto akci jezdí členové Old Fiat Clubu pravidelně. V poledne společný oběd v Hrabyni, výletní jízda okolím Ostravy.

 

Pátek 22. 5. – neděle 24. 5. 2020, areál letiště v Drahotuších u Hranic na Moravě

Air-Auto-Moto Veteranfest Drahotuše 2020  

Akce s velkou pravděpodobností se neuskuteční.

Tradiční mezinárodní výstava historických vozidel, vojenské a zemědělské techniky a letadel. Kulturní a hudební vystoupení, akrobatické a vyhlídkové lety, bohaté občerstvení a atrakce pro děti. Dopoledne představení historických vozidel, poté spanilá jízda, odpoledne letecká a akrobatická show. Hlavním hostem akce bude mistr světa Petr Jirmus. Více informací bude postupně zveřejněno na stránkách Oldtimer Clubu Helfštýn. Věk vozidel neuveden (min. 30 let). Akce se koná jednou za dva roky. Účast cca 400-600 historických vozidel. Pořádá Old Timer Club Helfštýn. Špičkově připravená akce – velmi doporučujeme. Proto se nám kříží s dalšími akcemi, pojedeme individuálně a pro zájemce uděláme společnou jízdu v neděli 24. 5. 2020. Odjezd ze Zámeckého náměstí ve Frýdku v 8.00 hod.

 

Sobota 23. 5. 2020 – 10.00-16.00 hod. – areál přehradní nádrže Olešná nedaleko Frýdku-Místku

Frýdek-Místek na kole – 7. ročník – Poznej Moravskoslezský kraj   Akce je zrušena.

Oblíbená sportovní akce je určena všem, kteří mají rádi cyklistiku, pohyb zdravý životní styl. Zájemce čeká mj. 4,5 kilometrový okruh kolem přehrady Olešná, na kterém se zábavnou formou představí Moravskoslezský kraj ze světa cyklistiky. Po celý den se v areálu Autokempu Olešná bude konat doprovodný program pro celou rodinu v podobě předváděcích akcí, testování kol, dětského koutku a soutěží. Výstava k historii velocipédismu. Akci pořádá Statutární město Frýdek-Místek a Turistické informační centrum Frýdek-Místek ve spolupráci s dalšími subjekty. Na přípravě této akce se spolupodílí také Klub českých velocipédistů Ostrava – Hrabová a Old Fiat Club (připravujeme jako každoročně výstavu historických a retro strojů a panely s texty a fotografiemi).

Harmonogram akce:

9.00-10.00 hod. – registrace do hobby závodu „Malé děti I – Olešná Baby Race“, trasa 300 m, odrážedla (věk 1-3 roky)

9.00-10.00 hod. – registrace do hobby závodu – „Malé děti II – Olešná Baby Race“, trasa 400 m, minikola (věk 4-5 let) 9.00-14.00 hod. – registrace dětí, mládeže a dospělých do nezávodní trasy „Poznej Moravaskoslezský kraj“, trasa 4,5 km, kola, koloběžky, kočárky.
10.00 hod. – oficiální zahájení akce Frýdek-Místek na kole
10.00-16.00 hod. – doprovodný program pro celou rodinu
10.00 hod. – registrace do závodu elektrokol
10.30 hod. – start hobby závodu na kolech „Malé děti I“
10.45 hod. – start hobby závodu na kolech „Malé děti II“

11.00 hod. – závod elektrokol, rozjížďky
11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30 hod. – losování o hodnotné ceny nezávodní trasy „Poznej Moravskoslezský kraj“

15.00 hod. – finále závodu elektrokol
16.00 hod. – losování o hlavní cenu nezávodní trasy „Poznej Moravskoslezský kraj“

 

Sobota 6. 6. 2020 – areál koupaliště v Bolaticích u Hlučína (Ke koupališti 630/21)

Prajzská Rallye – Preuβische Rallye  Jízda na akci je zrušena.

17. ročník sportovně orientační soutěžní jízdy – mezinárodní rallye historických vozidel. Délka trasy 56 km, plnění úkolů v průjezdních kontrolách. Sraz v 8.00 – 10.30 hod. v areálu koupaliště v Bolaticích (technická přejímka vozidel), start rallye v 10.30 hod., odpolední dojezd na stejné místo. Pořadateli jsou ÚAMK-AMK Hlučín, Auto Moto Club Kravaře, Old Racing Clug, Klub vojenské historie Hlučínsko. Akci podporuje obec Bolatice a Píšť. Předpokládaná trasa letošní jízdy: Bolatice, Píšť, Krzyzanowice, Roszkow, Darkovice, Darkovičky, Hlučín, Kozmice, Dolní Benešov, Kravaře, Velké Hoštice, Chlebičov, Pusté Jakartovice, Štěpánkov, Bolatice. Upozornění: Akce nezačíná, jako tradičně v Píšti, ale v Bolaticích! Při příjezdu od Hlučína musíte pokračovat v jízdě směr Kobeřice po Nádražní ulici – na konci Bolatic odbočit doprava.

Jako každoročně organizujeme společnou jízdu – odjezd ze Zámeckého náměstí ve Frýdku v 8.00 hod.

 

Čtvrtek 11. 6. 2020 – 17.00 hod. – výstavní síň Antikva na frýdeckém zámku, Frýdek-Místek

Od draissiny k bicyklu   Zahájení výstavy bez vernisáže (otevřena od 9.00 hod.).

Doba, kdy na každé půdě leželo zapomenuté prvorepublikové kolo nebo kdy se dalo kolo získat za tři piva, už je nenávratně pryč. Ještě před deseti lety se to koly jenom hemžilo ve sběrných surovinách, dnes už tam nenajdete skoro nic zajímavého. Zbývají skládky, kola odstavená u kontejneru, burzy, bazary a zastavárny, inzeráty na internetu. Za posledních pět let i na internetu prudce ubylo zajímavých strojů a ceny stouply na dvoj i trojnásobek. Když kolo získáte, nastává další radostný okamžik – jak ho opravit, zkompletovat a hlavně učinit pojízdným. Výstava přibližuje zajímavé momenty z historie velocipédismu, můžete si přijít prohlédnout draissinu, vysoké kolo, jednokolku, kola dnes již zapomenutých značek, kola kuriozní, ale také sportovní. Slavnostní zahájení výstavy v 17.00 hod., doprovodný program a občerstvení. Výstavu připravilo Muzeum Beskyd Frýdek-Místek ve spolupráci s Old Fiat Clubem. Výstava potrvá do začátku září 2020.

 

Další akce připravujeme pouze pro členy klubu. První akce s účastí mimoklubových veteránistů a veřej nosti proběhne až 30. 8. 2020 v Šenově u Ostravy.