Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně-pozvánky

 

 

Pozvánka na nejbližší akce:

 

„ Putování Slezskem 2019 “, setkání vlastníků a příznivců historických vozidel.

Akce se koná v sobotu 28. 9. 2019

Dovolujeme si Vás a Vaše známé pozvat do ATC Kajlovec v Hradci nad Moravicí na sraz historických vozidel a zajímavých youngtimerů s cílovou jízdou.

Kategorie strojů:

Automobily a motocykly do roku výroby 1988 s řádnými doklady, organizační tým dále může povolit k soutěži zajímavé youngtimery do r. výroby 1996.

Program:

Letošní ročník putování Slezskem se ponese v duchu páry a času dávno minulých. Přesuneme se totiž do Třemešné ve Slezsku, kde začíná úzkorozchodná železniční trať vedoucí do Osoblahy. Nahlédneme do železničního depa, podíváme se na místo "mašinfíry" na lokomotivě a v neposlední řadě projdeme celý vlak. Vyhodnocení a závěr v restauraci, pozdní oběd bude zajištěn, pro účastníky v ceně.

Harmonogram:

8:00 - 9:45 - prezence, snídaně v autokempu Kajlovec 
9:50 - 10:00 - rozprava s jezdci, upřesnění trasy a programu
10:00 - start prvního týmu
10:00 - 13:00 - cílová jízda 
13:00 - prohlídka Depa Třemešná 
15:00 h - pozdní oběd, vyhodnocení
cca 17:00 - ukončení 

Trasa:

Cílová jízda ATC Kajlovec – nádraží Třemešná. Cílová jízda se jede za běžného provozu bez vyloučení ostatních účastníků silničního provozu, při dodrženích platných pravidel silničního provozu vč. maximální povolené rychlosti.

Délka trasy: cca 55 km

Počet účastníků: max. 50 týmů. Týmy můžou tvořit jednotlivci, či dvojice.

Startovné: 120Kč jednotlivec, 160,- Kč za dvojici v či na jednom vozidle. (v ceně je snídaně, startovné, oběd při vyhodnocení). Pro členy KHV Opava zdarma, také platí pro dvojici na či v jednom vozidle. Pro nesoutěžící je vstup do areálu k prohlídce vozidel zdarma.

Udělení cen: v kategoriích budou odměněni:

nejstarší motocykl
nejstarší automobil
nejstarší účastník
původní nejzachovalejší motocykl
původní nejzachovalejší automobil

Organizační záležitosti:

Cílová jízda se jede za běžného provozu bez vyloučení ostatních účastníků silničního provozu, při dodrženích platných pravidel silničního provozu vč. maximální povolené rychlosti. Každý účastník se zúčastňuje na vlastní nebezpečí a náklady. Zavazuje se uhradit všechny škody způsobené v průběhu akce jím samotným, nebo členy jeho doprovodu. Organizátoři neručí za případně škody způsobené účastníky.

Pěkně prožitý čas přeje výbor KHV Opava

 

Proběhl klubový výlet do Ostravy (a také další akce)

V sobotu 9. 2. 2019 jsme si dali sraz na výstavišti Černá Louka v Ostravě. Nejprve jsme navštívili první letošní sběratelskou burzu (blešák) – nabídka sběratelských komodit byla tentokráte mimořádná a ceny od minimálních až po hyper maximální. Např. rychloměr na Aero za 145 Euro, pumpa Favorit dlouhá stříbrná 1 250 Kč, reflektor na Jawu 250 (parabola se sklem) za 95 Euro, moto a velo karbidové lampy 75-95 Euro, historické kožené sedlo 100 Kč, přehazovačka PWB z 50. let za 10 Euro… Velmi dobrá byla nabídka modelů aut, i ceny byly slušné (100-350 Kč, ale i kolem 2 000 Kč). Pak jsme se přemístili do italské kavárny u Sikorova mostu, navštívili jsme bazar a sběratelský „frc“ Měšec, prohlédli jsme si aktuální výstavy v GVU Ostrava, na oběd jsme si zašli do Nové Karololíny a po nákupech jsme přešli ke Stodolní ulici a k nedaleké kavárně Čauky Mňauky, kde se kolem nás promenovaly čistokrevné dlouhosrsté kočky. Do Frýdku-Místku jsme se vrátili po 16. hodině. Sobotního výletu do Ostravy se zúčastnilo 5 osob. Akce se nám vydařila, žel bylo nás opět velmi málo.

V sobotu 16. 2. 2019 naši členové zavítali na výstavu modelových železnic v Ostravě (2 členové), další nadšenci tentokráte využili krásného počasí k jízdě do Českého Těšína a Cieszyna (3 osoby), kde si prohlédli řadu zajímavostí, navštívili také stylovou hospůdku a cukrárnu.

V sobotu 23. 2. 2019 se uskutečnil malý výlet do Bílovce - počasí bylo na únor mimořádně vlídné, po sněhu ani stopy, silnice byly skoro prázdné. Vyrazili jsme na procházku po městě, kterou jsme završili výborným obědem. Ve čtvrtek 28. 2. 2019 se uskutečnila přednáška "Malé Fiaty slavily úspěch", doplněná výstavou prospektů, dobových fotografií z 5. a 60. let let a 150 modely automobilů Fiat 500, 600, 126, Cinquecento, Seicento a Panda. V sobotu 2. 3. 2019 jsme se zúčastnili pochovávání basy a masopustního průvodu v Hodoňovicích, pak jsme se přemístili na chalupu předsedy klubu a hospodářky, kde se debatovalo nad bohatým občerstvením. V pátek 8. 3. 2019 jsme podnikli malý výlet do Štramberku, Příbora a Bartošovic, někteří členové následující den v sobotu 9. 3. 2019 navštívili modelářskou výstavu v Olomouci. V sobotu 16. 3. 2019 jsme se zúčastnili rekonstrukce bojů o Czajánkova kasárna 14. 3. 1939 (sešlo se nás 10) a v neděli jsme podnikli letošní první cyklistický výlet z Frýdku-Místku do Paskova. V neděli 17. 3. 2019 se uskutečnil cyklistický výlet kolem řeky Ostravice do Paskova, v sobotu 23. 3. 2019 jsme se zúčasnili jízdy na historických kolech do Hrabové a odtud do Vratimova, Paskova a Sviadnova, v neděli 24. 3. 2019 jsem vyrazili do terénu za hledáním velikonočních pokladů, které se otvírají na Květnou neděli a na Velký pátek, navštívili jsme Řepiště, Štandl u Místku, Rychaltice a oboru na Hukvaldech.

V sobotu 30. 3. 2019 se uskutečnil klubový výlet, nazvaný "Otvírání studánek a pramenů v Kopřivnici a Štramberku", ve čtvrtek 4. 4. 2019 proběhlo v Autoškole Centrum v Místku každoroční školení řidičů veteránistů (zúčastnilo se 20 zájemců), v sobotu 6. 4. 2019 jsme pomáhali v rámci akce "Ukliďme Česko" v parku Jižní svahy ve Frýdku-Místku (celý den pršelo).