Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně-pozvánky

 

Pozvánka na nejbližší zajímavé akce:

Upozornění:

Z důvodu protiepidemických opatření proti onemocnění SARS-CoV-2 – COVID-19 se až do odvolání nekonají žádné akce.

Děkujeme za pochopení.

Úterý 10. 3. 2020 – 17.00 hod. – Ostravské muzeum, Stará radnice na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě

Fenomén cyklistika II.    Vernisáž je zrušena.

Slavnostní zahájení výstavy, která navazuje na stejnojmennou výstavu, která byla s velkým úspěchem realizována v loňském roce Kulturně sportovním spolkem Elegant Ostrava ve spolupráci s kurátorem výstavy Petrem Lexou Přendíkem. Výstava vypráví příběh bicyklu a cyklistiky a přibližuje dějiny ostravské cyklistiky od vzniku nejstaršího německého klubu velocipedistů v roce 1887 až do roku 1951, který znamenal konec cyklistických spolků. Rozsáhlá výstava bude doplněna o velký počet exponátů historických jízdních kol a součástek mapujících technický vývoj cyklistiky, historických předmětů připomínající historii spolků, tematické letáky, dobové tiskoviny, trofeje, dobové cyklo doplňky a rozmanité kuriozity. Část expozice bude také věnována cyklistickým závodům a bude doplněna o originální sbírku závodních kol. Výstava prezentuje také světový unikát v podobě obnovy řemesla výroby vysokých kol v České republice, která patří k největším světovým výrobcům špičkových replik vysokých kol. Součástí výstavy budou také video projekce věnovaná prezentaci dochovaných archivních fotografií, filmů a dokumentů a kvízy s cyklistickou tématikou pro děti i dospělé a další doprovodný program.

 

Sobota 14. 3. 2020 – 9.30 hod. – AutoMotoMuzeum Oldtimer Kopřivnice, Štefánikva 220, Kopřivnice

Klubový výlet – Výstava motocyklů Indian z let 1916-1945 – Otvírání studánek IV. – Vojenská akce v bývalém muničním skladu ve Staříči  Akce je zrušena.

Předjarní klubový výlet. Zcela výjimečná příležitost prohlédnout si kolekci motocyklů zn. Indian, která je zpřístupněna v kopřivnickém AutoMoto Muzeu Oldtimer od 11. 3. do 18. 3. 2020. Kromě toho je zde k vidění několik desítek krásných auto a moto veteránů nejrůznějších značek, včetně Ferrari, Maseratti a Fiat.

Pro zájemce odjezd v 8.45 hod. ze Zámeckého náměstí ve Frýdku, v 9.30 hod. bude sraz před AutoMoto Muzeem, prohlídku předpokládáme cca 45-60 minut. Vstupné dospělí 65 Kč, důchodci a ZTP 59 Kč, skupina nad 20 osob 55 Kč na osobu. Když bude pěkně, tak se auty přemístíme do Štramberku, auta necháme na odstavném parkovišti pod školou nebo vedle školy. Po krátké procházce oběd v restauraci Prosek, další program podle počasí. Kolem 13.00 hod. odjezd do Staříče na odhalení pamětní desky hrdinným vojákům 8. pěšího pluku „Slezský“, kteří 14. 3. 1939 bojovali se zbraněmi v ruce proti jednotkám Wehrmachtu.

 

Sobota 14. 3. 2020 – 14.00 hod. – Staříč, areál Hatě (bývalé muniční sklady ČSA)

Slavnostní odhalení pamětní desky k 81. výročí obrany muničního skladu 8. pěšího pluku „Slezský“ proti jednotkám Wehrmachtu Akce je zrušena - proběhne v náhradním temínu v druhé polovině května.

Program:

Slavnostní zahájení, proslov starosty obce, státní hymna – dechová hudba Fryčovice, odhalení pamětní desky, vystoupení vojáků československé armády, ukázky historických zbraní, vojenský tábor, výstava veteránů, střelba ze vzduchovky, občerstvení (zvěřinové speciality), prvorepublikový koloniál (sladkosti pro děti). Pořadatelé srdečně zvou veteránisty s technikou (auta, motocykly, velocipédy), které byly vyrobeny do roku 1945. Srdečně jsou zváni také diváci, včetně dětí a mládeže. Akce probíhá ve spolupráci s kluby vojenské historie z Moravskoslezského kraje.