Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalendář veteránských akcí 2019, červenec-prosinec

 

Akce v červenci – prosinci 2019:

 

Pokud termín akce není potvrzen nebo není ještě definitivní, najdete v závorce poznámku. Další akce budou doplňovány průběžně v průběhu roku. Některé tradiční akce se letos nekonají nebo zanikly. Do našeho přehledu nedáváme akce v Čechách a akce určené výhradně pro VIP. Doplňujeme i tradiční akce v příhraničí v Polsku a na Slovensku. Změna programu vyhrazena. U většiny akcí je uveden kontakt na webové stránky pořadatelů.

 

Poslední aktualizace proběhla v pondělí 23. září 2019.

 

„ Putování Slezskem 2019 “, setkání vlastníků a příznivců historických vozidel

Akce se koná v sobotu 28. 9. 2019

Dovolujeme si Vás a Vaše známé pozvat do ATC Kajlovec v Hradci nad Moravicí na sraz historických vozidel a zajímavých youngtimerů s cílovou jízdou.

Kategorie strojů:

Automobily a motocykly do roku výroby 1988 s řádnými doklady, organizační tým dále může povolit k soutěži zajímavé youngtimery do r. výroby 1996.

Program:

Letošní ročník putování Slezskem se ponese v duchu páry a času dávno minulých. Přesuneme se totiž do Třemešné ve Slezsku, kde začíná úzkorozchodná železniční trať vedoucí do Osoblahy. Nahlédneme do železničního depa, podíváme se na místo "mašinfíry" na lokomotivě a v neposlední řadě projdeme celý vlak. Vyhodnocení a závěr v restauraci, pozdní oběd bude zajištěn, pro účastníky v ceně.

Harmonogram:

8:00 - 9:45 - prezence, snídaně v autokempu Kajlovec 
9:50 - 10:00 - rozprava s jezdci, upřesnění trasy a programu
10:00 - start prvního týmu
10:00 - 13:00 - cílová jízda 
13:00 - prohlídka Depa Třemešná 
15:00 h - pozdní oběd, vyhodnocení
cca 17:00 - ukončení 

Trasa:

Cílová jízda ATC Kajlovec – nádraží Třemešná. Cílová jízda se jede za běžného provozu bez vyloučení ostatních účastníků silničního provozu, při dodrženích platných pravidel silničního provozu vč. maximální povolené rychlosti.

Délka trasy: cca 55 km

Počet účastníků: max. 50 týmů. Týmy můžou tvořit jednotlivci, či dvojice.

Startovné: 120Kč jednotlivec, 160,- Kč za dvojici v či na jednom vozidle. (v ceně je snídaně, startovné, oběd při vyhodnocení). Pro členy KHV Opava zdarma, také platí pro dvojici na či v jednom vozidle. Pro nesoutěžící je vstup do areálu k prohlídce vozidel zdarma.

Udělení cen: v kategoriích budou odměněni:

nejstarší motocykl
nejstarší automobil
nejstarší účastník
původní nejzachovalejší motocykl
původní nejzachovalejší automobil

Organizační záležitosti:

Cílová jízda se jede za běžného provozu bez vyloučení ostatních účastníků silničního provozu, při dodrženích platných pravidel silničního provozu vč. maximální povolené rychlosti. Každý účastník se zúčastňuje na vlastní nebezpečí a náklady. Zavazuje se uhradit všechny škody způsobené v průběhu akce jím samotným, nebo členy jeho doprovodu. Organizátoři neručí za případně škody způsobené účastníky.

Pěkně prožitý čas přeje výbor KHV Opava

 

Neděle 29. 9. 2019 – 9.00 hod. – náměstí v Lipníku n. B.

Závěr veteránské sezóny – Lipník nad Bečvou

Tradiční ukončení veteránské sezóny pro historická vozidla do roku výroby 1987 pořádá Oldtimer Club Helfštýn. Sraz v Lipníku nad Bečvou od 9.00 hod., bude následovat spanilá jízda veteránů s cílem na hradě Helfštýn.

Kontakt: Jiří Zemánek, tel. 603 325 003

E-mail: jirimoto@seznam.cz

http://www.oldtimer-helfstyn.cz

 

Sobota 5. 10. 2019 – 6.00-13.00 hod. – areál letiště v Drahotuších u Hranic n. M.

Podzimní auto-moto-veterán burza Hranice na Moravě – Drahotuše

Velká podzimní auto, moto, veteran burza na polním letišti v Drahotuších – plocha bez omezení místa pro prodejce. Začátek v sobotu od 6.00 hod, pro prodejce možnost příjezdu již v pátek večer. Burza se týká sběratelství, auto, moto, veteránů, militárii, starožitností a všeho co Vám překáží ve stodolách či garážích. Na burze prodávají i prodejci ze Slovenska a Polska. Kontakt na pořadatele: J. Zemánek, tel. 603 325 003

e-mail: jirimoto@seznam.cz

http://www.burzadrahotuse.cz

 

Sobota 5. 10. 2019 – 13.00 hod. – Pstruží u Frýdlantu n. O.

Motosraz  Pstruží

Již 9. ročník srazu moto veteránů pořádá Beskydský Veterán Klub u restaurace Vlčárna v obci Pstruží nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Zahájení je v 13.00 hod., následuje spanilá jízda v poměru 1 : 33 od 15.00 hod. Pořadatelé připravují bohaté občerstvení a řadu zajímavých soutěží (např. hod rámem, kolem a pneumatikou motocyklu).

Kontakt: Daniel Novotný, tel. 739 838 286

E-mail: motosraz@email.cz

http://www.motosraz.pstruzi.cz; www.bevekl.cz

 

Pondělí 28. 10. 2019 – 9.30 hod. – odjezd ze Zámeckého náměstí ve Frýdku

Ostrá hůrka – Háj ve Slezsku

V pořadí ji 11. polední (od 11.30 hod.) setkání historických vozidel na Ostré hůrce u obce Háj ve Slezsku. Toto setkání je součástí celodenní akce „Zavírání šoupátek“ Českého klubu historických motocyklů Ostrava a hvězdicového turistického pochodu z Ostravy – Poruby, Hlučína, Dolního Benešova a Kravař k pomníku na Ostré hůrce, které se konají v rámci připomenutí dne vzniku Československé republiky. Pořádají ČKHM Ostrava a Oldracing club ve spolupráci s obcí Háj ve Slezsku. Na tuto akci každoročně pořádá společnou vyjížďku členů a zájemců Old Fiat Club. Odpolední krátký výlet veterány, posezení v některé stylové hospůdce. Nekoná se, když napadne sníh.

Kontaktní osoba: Tomáš Barták, tel. 603 857 857

E-mail: bartak@oldracing.cz
http://www.oldracing.czwww.ckhm.webgarden.cz

 

Sobota 28. 12. 2019 – 9.00 hod. – parkoviště na Celní ulici v Hlučíně (předběžný termín)

Předsilvestrovská jízda zručnosti – Hlučín

Poslední setkání příznivců automobilového sportu a také veteránů v závěru starého roku – začátek akce v 9.00 hod. v budově Automotoklubu Hlučín na Celní ulici. Jízdy se postupně konají na třech místech v Hlučíně, této soutěže se každoročně účastní kolem 70-90 posádek.

E-mail: amk.hlucin@seznam.cz; amk@hlucin.com

http://amk.hlucin.com

 

Úterý 31. 12. 2019 – 10.30-11.00 hod. – sraz před hostincem „U Čendy“ v Hodoňovicích

Desátý silvestrovský výstup na Monte Čupelo

Zveme vás na netradiční výstup na lašský Říp – Čupek, Monte Čupelo, Metylovskou hůrku. Žádný Lašan nesmí v tento slavný den zůstat doma za pecí. V 11.45 hod. se na Čupku setkají dva pochodové proudy – z Hodoňovic a z Metylovic. Všechny nás přivítá živá hudba, pro mlsné pusy bude dostatek dobrého jídla, a aby se nám lépe zpívalo, mazadlo na panty dodá královská lašská „Beskydská likérka“. Nový rok přivítá náš panovník Viluš I. Krulikovský.

 

Středa 1. 1. 2020 – 13.00 hod. – sraz na záchytném parkovišti ve Štramberku u hřbitova

Novoroční výstup na Štramberský hrad

Auta necháme na parkovišti u hřbitova. Malé občerstvení si vezměte s sebou, zastavíme se v cukrárně nebo Jaroňkově pekárně na náměstí. Akci pořádá Old Fiat Club.