Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frýdek-Místek na kole 2019

 

Frýdek-Místek na kole

 

Mgr. Jaromír Polášek

 

V pořadí již 6. ročník akce se uskutečnil v sobotu 4. 5. 2018 v době od 10.00 do 16.00 hodin v areálu přehradní nádrže Olešná nedaleko Frýdku-Místku. Frýdek-Místek na kole, to je každoročně pestrá přehlídka všeho, co souvisí nejen s cyklistikou, ale také se vším, co má kola a kolečka. Den plný sportu, zábavy a soutěží o zajímavé ceny a s bohatým programem byl letos bohužel poznamenán nepříznivým počasím. Pršelo až do ranních hodin, v době přípravy akce vyšlo toužebně očekávané sluníčko a podle předpovědi prognózované ošklivé počasí se nekonalo. Mrholit začalo až kole 15.00 hodiny.

Co všechno letos pořadatelé na Olešné připravili? Výstava z historie velocipédismu – „V jedné stopě, aneb od draissiny k bicyklu“, prezentace historických jízdních kol ze sbírek členů Old Fiat Clubu Frýdek-Místek. Mnoho dalších prezentací bylo na volné ploše nebo u stánků, např. Červený kříž, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, TOP kolo – Elektrokola, elektrické moto Kuberg, Elektrická kola KTM, Městská policie Frýdek-Místek, Cyklo Velička, Zdravotní pojišťovna MV ČR, Nanosilver, Nordic Walking, Koala, SUNOutdoor, Besip, Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, Sportplex Frýdek-Místek, HC lední hokej Frýdek-Místek, Těšínské Slezsko, Opavské Slezsko, Euroregion Beskydy, TIC Frýdek-Místek, visitfm.cz, TS Frýdek-Místek, Frýdecká skládka a další. Pro nejmenší děti na srážedlech a jízdních kolech byly připraveny krátké soutěžní trasy, větší jezdci, dospělí, rodiny nebo malé skupinky cyklistů soutěžili v jízdě kolem přehrady Olešná na trase dlouhé 4,5 km – soutěž nesla pojmenování „Poznej Moravskoslezských kraj“ a soutěžící postupně na 15 místech plnili zajímavé soutěžní úkoly. Výborné občerstvení po celý den zajišťovala Hospůdka U Toma na Olešné. Historická kola prezentovali členové Českého klubu velocipédistů z Hrabůvky a přijelo také několik členů z ČKV Hrabová u Ostravy.

Hlavními organizátory a garanty této akce byly Statutární město Frýdek-Místek, Kultura FM a Turistické informační centrum Frýdek-Místek. Předseda OFC se podílel jako jeden z pořadatelů, ve volných chvilkách si také zasoutěžil a několikrát na kole objel přehradu Olešná.

Více informací o této akci naleznete na http://www.fmnakole.cz.