Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvánoční setkání veteránistů Olešná 2019

Předvánoční setkání veteránistů 2019

 

Text a foto Mgr. Jaromír Polášek

 

V sobotu 7. prosince 2019 se uskutečnilo přátelské setkání veteránistů v hospůdce „U Toma“ na nábřeží přehradní nádrže Olešná nedaleko Frýdku-Místku. Začínali jsme v 14.00 hod., řada členů dorazila již mnohem dříve. Celkem se nás sešlo 24, z toho bylo 23 členů Old Fiat Clubu. Po obědě proběhla tombola, kterou připravila Jiřina Polášková s pomocí dalších členů. Všem zapojeným děkujeme za sponzoring tomboly, část jsme doplatili z klubových peněz. Lístky se losovaly zdarma, pouze posledních deset lístků pro zvýšení dramatičnosti bylo prodáno kus po 10 Kč. Protože jsme nechtěli letos dělat klasickou výroční schůzi, předseda klubu jenom ve stručnosti zmínil nejvýznamnější akce v letošním roce, které se vydařily, a jmenovitě poděkoval některým členům za mimořádnou aktivitu a pomoc při přípravě akcí, ostatním členům poděkoval za reprezentaci klubu na veteránských srazech a dalších akcích. Od 15.00 hod. se větší polovina členů přemístila do sousedního sálu k bowlingovým drahám – měli jsme zaplaceny dvě dráhy a do 17.00 hod. jsme stihli dvě kola – na dráze č. 1 vyhrál Petr Kyška a 2x Kateřina Čmielová (bylo jich početně méně), na dráze č. 2 opakovaně vyhrál předseda. Všichni se dobře bavili a panovala skvělá nálada, také jídlo bylo výborné a Věrka Kaňoková připravila jako sladké občerstvení výtečné rolády a řezy. Moc jsme si pochutnali, za zákusky jí moc děkujeme. Loučili jsme se kolem půl šesté večer a předseda měl největší radost z toho, že všichni byli spokojeni i s tombolou – co se komu nehodilo nebo se mu nelíbilo, vyměnil si se svým sousedem. Auto zůstalo prázdné a domů jsme nic nevezli.

 

Stručné zhodnocení roku 2019

Počet členů klubu k 7. 12. 2019: 35 členů

Členové klubu jmenovitě: Jaromír Polášek, Jiřina Polášková, Jiří Kuskula, Petr Rucki, Miroslav Kohoutek, Jarmila Kohoutková, Vladislav Sedláček, Věra Musiolová, Václav Vala, Leopold Konderla, Blanka Konderlová, Miroslav Bělík, Jiřina Bělíková, Ivan Mazel, Jarmila Mazlová, Vladimír Černý, Václav Gvuzd, Roman Němec, Kateřina Němcová, Zdeněk Hromádka, Jiří Neborák, Jarmila Neboráková, Pavel Benčík, Vladimír Nosek, Jana Nosková, Petr Kyška, Věra Kaňoková, Vladimír Škuta, Kateřina Čmielová, Roman Čmiel, Jaroslav Pivoda, Vladimír Rojíček, Pavel Rojíček, Magda Rojíčková, Jiří Drobek

Příznivci klubu: 54 osob (účastní se akcí)

Stav pokladny k 6. 12. 2019: 965 Kč (z pokladny hrazen catering pro členy při veteránských jízdách, příspěvek na tombolu a provoz stránek klubu)

Dosavadní výbor byl zvolen 29. 11. 2013, ve stejném složení byl potvrzen v roce 2014 a 2015. Podle nových stanov je jeho funkční období pětileté – tj. potrvá až do VČS na konci roku 2020.

V roce 2019 (1. 1. – 30. 11.) jsme se zúčastnili 63 akcí, připravili jsme celkem 36 vlastních akcí vlastních (Prvomájová jízda, výlety veterány, oslavy narozenin a návštěvy členů s grilováním, výlety do  Ostravy, Jeseníků, prohlídky sbírek veteránů, školení, velo, moto a auto přednášky a studijní výstavy).

Poštu (pozvánky na akce, fotoreportáže z akcí, aktuality, změny a doplňky, nové předpisy) dostali členové 82x v průběhu roku. Celkem byli členové klubu pozváni na 191 různých akcí.

Stránky Old Fiat Clubu byly aktualizovány 71x v průběhu roku. Od 1. 1. do 30. 11. 2019 na stránky Old Fiat Clubu zavítalo 63 078 osob, různé články a reportáže byly zobrazeny cca 240 400x. Na plánu akcí Old Fiat Clubu v roce 2019 se pracuje, zjišťují se také údaje o připravovaných akcích jiných veteránských klubů.

Předseda spolku děkuje všem členům za jejich práci v roce 2019. Zvláštní poděkování si zaslouží zejména místopředseda spolku Jiří Neborák, dále Vladimír, Magda a Pavel Rojíčkovi za přípravu několika mimořádných akcí a jejich sponzorování, Vladimír a Jana Noskovi za pořádání akcí spolku v Jeseníkách a jejich sponzorování, Věra Kaňoková za celoroční zajištění cateringu, Věra Kaňoková, Petr Kyška, Věra Musiolová, Vladislav Sedláček, Jarmila Kohoutková, Miroslav Kohoutek, Jarmila Neboráková a Jiří Neborák za přípravu některých akcí včetně občerstvení a Jiřina Polášková za vedení hospodářské agendy spolku, přípravu akcí a jejich propagaci a za přípravu tomboly na výroční schůzi.