Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí den ve Faunaparku 2019

Psí den ve Faunaparku

 

Jiřina a Jaromír Poláškovi

 

Minulý týden byl doslova přeplněný nejrůznějšími zajímavými akcemi. Zúčastnili jsme se např. festivalu vína ve Frýdku-Místku, zašli jsme se podívat na některé akce v rámci Mezinárodního folklorního festivalu, byli jsme na dvou akcích k 80. výročí vypálení frýdecké synagogy nacisty, navštívili jsme početnou sbírku moto a auto veteránů pana Ruckého ve Frýdku, byli jsme na večeru pověstí, legend a záhad na Hukvaldech, podnikli jsme malý výlet na historických kolech po trase budovaného obchvatu kolem Frýdku-Místku, navštívili jsme Den s knihou, který pořádala Městská knihovna ve Frýdku-Místku, 3. ročník Psího dne ve Faunaparku a nedělní odpoledne jsme strávili na židovském hřbitově ve Frýdku. Roman Němec z našeho klubu byl v sobotu na Pouti veteránů na sv. Hostýnu, z Ostravy tam dojel s Tatrou 54 náš kamarád Jiří Veřmiřovský. Foto ze srazu veteránů na sv. Hostýnu zveřejníme, hned jak je dostaneme e-mailovou poštou.

A nyní k akci ve Faunaparku ve Frýdku-Místku. V neděli 16. 6. 2019 se konal od 9.00 do 16.00 hod. v pořadí již třetí ročník Psího dne, který organizoval spolek Faunapark ve spolupráci s MT Frýdecko a Ostrava. Akce byla určena pro všechny pejskaře. Nevadilo, že Váš čtyřnohý parťák neumí kotrmelec vzad nebo vyhláskovat abecedu. Šlo o to, aby se celý den dobře bavili pejsci a jejich majitelé a také veřejnost (té bylo ovšem letos poskrovnu). Cena registrace činila 200,- Kč u jednoho psa, za každého dalšího přihlášeného se platilo 150 Kč. Dopoledne nejprve proběhla výstava v kategoriích štěňátka do jednoho roku, dětský handler, malý pes s PP, velký pes s PP, veteráni nad 9 let, malý voříšek a velký voříšek.
Pak se soutěžilo. Soutěže byly zajímavé už podle názvu – nejlepší trik, pět nejlepších psů, pět triků, bufeťácká ulička, nejvtipnější ignorant, disciplíny mimo kruh, opičí dráha s pejskem, hlavolam, nejrychlejší přivolání, najdi párek – skořápky, hod botou, najdi si svého dobře schovaného páníčka.

Odpoledne proběhly ukázky dog dancingu, mantilingu, výcviku asistenčního psa (Zdenka Koldová) a psy také prezentoval spolek Neposedné Tlapky. Generálním partnerem Psího dne byla společnost JK ANIMALS, akci sponzorovala společnost Adveture Golf Olešná. Dětský koutek zajišťovala Charita Frýdek-Místek, zajímavé soutěže připravilo také Hnutí Duha a všechny potěšila Bůůfeťárna s různými pochoutkami.