Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veterán rallye Ostrava 2019

Veteran Rallye Ostrava + Setkání italských vozů

 

Mgr. Jaromír Polášek

 

V sobotu 25. 5. 2019 se uskutečnil již XXI. ročník memoriálu Ing. Františka Procházky, který uspořádal atra Veteran Sport Club Ostrava v AČR ve spolupráci s FIAT128.cz klubem také jako VII. setkání přátel italských vozidel. Letos se akce konala ve znamení 50. výročí zahájení výroby Fiatu 128.

Sraz přihlášených posádek byl od 8.30 do10.00 hod. na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě. Pořadatelé dovolili vystavit na náměstí také další historická vozidla. Za náš klub se zúčastnili 3 členové se svými vozy – Petr Rucki (Fiat 500 Abarth), Ing. Vladimír Rojíček (Tatra 87) a Pavel Rojíček (Škoda 130 Rapid). Na Masarykovo náměstí se svými vozy dorazili i další členové – Leopold Konderla, Jarmila a Jiří Neborákovi, Jarmila a Miroslav Kohoutkovi a předseda klubu. Na VRO přijela i řada našich kamarádů, kteří s námi pravidelně jezdí na různé veteránské akce. Na akci přijeli na svých historických kolech také členové Klubu českých velocipédistů z Hrabové u Ostravy.

Soutěžní jízda byla vypsána pro automobily kategorie A1, vyrobené do roku 1945 vč., kategorie A2, vyrobené v letech 1946-70 vč., kategorie A3, vyrobené v letech 1971-84 vč. Motocykly: kategorie M1, vyrobené do roku 1945 vč., kategorie M2, vyrobené v letech 1946-84 vč. Soutěžilo se také v dobovém oblečení posádek. Celková délka letošní trasy jízdy byla cca 70 km. Letos se VRO jela z Ostravy přes Orlovou, kolem Těrlické přehrady, zakončení jízdy bylo v Třinci na závodní dráze Steel Ring.

Po odstartování VRO jsme podnikli malý výlet se zakončením u Žemanické přehrady, kde jsme se v malé hospůdce na nábřeží přehrady v Žermanicích zastavili na oběd. Odpoledne jsme se byli krátce podívat na „Dni obce Baška“ u přehrady Baška a na slavnostním zahájení lázeňské sezóny na Čeladné.