Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahájení sezóny - Ostravice 2019

Jarní sraz veteránů na Ostravici

 

Mgr. Jaromír Polášek

 

V sobotu 27. 4. 2019 proběhl v době od 10.00 do 12.30 hod. na parkovišti u Beskydského pivovárku na Ostravici (Beskydský pivovárek, s.r.o., Ostravice 449) letošní první jarní sraz historických automobilů a motocyklů. Tato akce by měla nahradit dřívější velikonoční výjezd veterány na Prašivou – tam jsme byli díky zákazu vjezdu naposledy 1. 5. 2017 na základě udělené výjimky. V současné době se nám už nepodaří vyjednat výjezd pro početnou skupinu strojů.

Beskydský pivovárek naleznete snadno – po silnici 1/56 projedete centrem obce Ostravice ve směru na Staré Hamry, přejedete řeku a za řekou u bytovek odbočíte doprava k hotýlku „Čagan“ a k „Beskydskému pivovárku“. Akce bude pokračovat také v dalších letech a je určená pro motorkáře a majitele historických motocyklů a také pro majitele historických automobilů. Akci letos připravil Český klub historických motocyklů Ostrava-Třebovice, auta organizoval náš spolek Old Fiat Club. Plánovaná odpolední pohodová vyjížďka v koloně za příjemného jarního počasí se letos nekonala – teplota z pátečních 27° C spadla na 7-8° C, kolem poledne bylo svěžích 11° C. Celkem na Ostravici dorazilo přibližně 65 veteránistů se svými stroji, na parkovišti stálo 19 aut, 24 motorek a 1 čtyřkolový Velorex.  Pohoštění i jídlo byly výborné, uskutečnily se také dvě komentované prohlídky pivovaru. Pořadatelé děkují všem nadšencům, kteří na Ostravici přijeli i přes mrholivé počasí a velkou zimu.

 Někteří naši členové byli v sobotu ráno na sběratelské burze v Ostravě a 2 posádky se zúčastnily veteránské jízdy nazvané „200 km československých“, která byla odstartována z Rožnova p. R.